Zawieszenie spłaty rat - Osoby Fizyczne

Szanowni Klienci,      

Bank Spółdzielczy w Jordanowie informuje, iż wychodząc naprzeciw pilnym oczekiwaniom naszych Klientów oraz celem eliminacji następstw gospodarczych związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, przyjął rozwiązania umożliwiające Kredytobiorcy skorzystania z możliwości zawieszenia spłat rat kapitałowych lub kapitałowo-odsetkowych na okres do 6 miesięcy.

Zastosowanie zawieszenia spłat rat kredytu odbywa się w sposób jak najmniej sformalizowany, tj. wnioski mogą być składane drogą mailową lub przez system Bankowości Internetowej. Nie ma też konieczności podpisywania aneksu do umowy kredytowej.

Możliwość skorzystania z zawieszenia spłaty rat kredytu dotyczy kredytobiorców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej spowodowanej pandemią koronawirusa, a prolongata (zawieszenie) spłaty rat kapitałowych lub  kapitałowo – odsetkowych wiąże się z utrzymaniem umownego okresu kredytowania. Okres spłaty kredytu pozostaje bez zmian, natomiast wysokość kolejnych rat przypadających po okresie zawieszenia spłaty rat ulegnie odpowiedniemu zwiększeniu.

Po przekazaniu przez Klienta wypełnionego wniosku o zawieszenie spłat będzie on rozpatrzony maksymalnie do 14 dni roboczych, a Bank po pozytywnej decyzji prześle na wskazany adres mailowy potwierdzenie realizacji wniosku oraz nowy harmonogram spłat.

Jednocześnie informujemy o możliwości odstąpienia od zapisów zmieniających warunki Umowy kredytowej (w zakresie zawieszenia spłaty rat kredytu), bez konieczności wizyty w placówce Banku, w terminie 14 dni od otrzymania potwierdzenia realizacji wniosku, a następnie kontynuowania umowy na dotychczasowych warunkach, w sytuacji w której uznają Państwo, że jednak nie chcą skorzystać z przedmiotowego uprawnienia.

Prosimy o pobranie, wypełnienie i wysłanie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wniosku o zastosowanie zawieszenia spłaty rat kredytu opracowanego przez Bank, dostępnego tutaj: