Terminale płatnicze POS

11-01-2022

Szanowni Klienci, zagadnienia społeczne są nam zawsze bliskie. W ostatnim czasie mamy do czynienia z licznymi zmianami w przepisach prawa. Jednym z celów Polskiego Ładu jest upowszechnienie obrotu bezgotówkowego. Tym samym chcemy przybliży Państwu temat umożliwienia przyjmowania zapłaty za pomocą instrumentu płatniczego, którym jest np. terminal płatniczy w Państwa punkcie handlowo-usługowym. 

Nowe obowiązki firm związane z przyjmowaniem w ten sposób płatności wynikają z nowego art. 19a ust. 1 i 2 prawa przedsiębiorców (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 162). Zgodnie z ust. 1 przedsiębiorca zapewnia możliwość dokonywania zapłaty w każdym miejscu, w którym faktycznie wykonuje działalność gospodarczą, „przy użyciu instrumentu płatniczego w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1907 i 1814)”. Ustęp 2 wyłącza z tego obowiązku przedsiębiorców, którzy nie sprzedają towarów i usług konsumentom.

Posiadanie terminala POS niesie za sobą szereg korzyści:

  • pozwala na zwiększenie przychodów poprzez rozszerzenie metod przyjmowania płatności za towary i usługi,
  • przyspiesza obsługę,

zmniejsza ryzyko i koszty związane z obsługą gotówki.

posulotkavisa

 

Na terminalach płatniczych Planet Pay mogą Państwo przyjąć płatność:

  • kartami płatniczymi z logo Visa i Mastercard – dwóch największych organizacji płatniczych odpowiadających wspólnie za ponad 98% polskiego rynku kart płatniczych,
  • kodami BLIK – zyskujący coraz większą popularność polski system płatności mobilnych umożliwiający dokonywanie szybkich i bezpiecznych transakcji za pomocą smartfona.

Dodatkowo, wszystkie terminale płatnicze Planet Pay mają funkcję obsługi płatności zbliżeniowych, dzięki którym sprzedaż staje się jeszcze prostsza i szybsza.

Pragniemy również zakomunikować, że od 1 lipca 2022 r. przedsiębiorcy będą musieli zapewnić współpracę terminala płatniczego z kasą fiskalną online, dlatego już dziś warto sprawdzić, czy mogą Państwo otrzymać taki terminal w ramach Programu Polska Bezgotówkowa za 0zł.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu :

→ Bank Spółdzielczy w Jordanowie tel. 18 26 75 520 w. 129, 785 500 367 lub 801 50 80 50

Znajdziesz nas też tutaj